Aplikacje internetowe dla małych i średnich przedsiębiorstw

aplikacje internetowe

Wzrost znaczenia aplikacji internetowych wynika ze wzrostu dostępności do urządzeń przenośnych i popularności dostępu do sieci. Tworzenie wydajnych aplikacji webowych wymaga wiele obycia w najnowocześniejszych technologiach oraz dokładnego zebrania wymagań funkcjonalnych wszystkich użytkowników klienckich. Jakie są korzyści wynikające z zakupu aplikacji internetowej dla Twojej firmy?

Aplikacje to obecnie niemal nieodłączny element nawet najprostszej strony www, zawierającej formularz kontaktowy, kalendarz do złożenia rezerwacji lub wewnętrzną wyszukiwarkę tekstu. Jakie są popularne funkcjonalności wykorzystywane w aplikacjach webowych?

  • Integracja z systemem zarządzania firmą czy systemem fakturowania
  • Integracja z modułem sprzedażowym
  • Wygodne użytkowanie bez względu na rodzaj urządzenia
  • Potrzebna jest jedynie przeglądarka i dostęp do sieci

Aplikacje internetowe (webowe) to także platformy sklepów e-commerce, zawierające łatwe w zarządzaniu katalogi produktów, łącznie z kategoriami, filtrami produktów, galerią zdjęć.

Czytaj więcej: Jak działają aplikacje internetowe? 

Utrzymanie aplikacji internetowych dla firm

Model hostowania w chmurze to optymalne rozwiązanie dla małych i średnich firm. Opłacalność tego modelu uzasadnia system płatności abonamentowych. Wybierając rozwiązanie w chmurze, zleceniodawca nie są obarczeni kosztami utrzymania serwerowni w niezwykle szybko ewoluującej branży technologii informatycznych.

Brak konieczności instalowania oprogramowania po stronie użytkownika. Do korzystania z aplikacji webowej wystarczy jedynie przeglądarka oraz dostęp do internetu. Ponieważ aplikacja hostowana jest na serwerze zewnętrznym, rodzaj urządzenia końcowego usera nie ma tak naprawdę znaczenia.

Powierz stworzenie mobilnej aplikacji internetowej dla Twojej firmy w sieci profesjonalistom i zajmij się jedynie tym, co istotne z punktu widzenia prowadzenia biznesu.

 

Powiązane publikacje na stronie wydawnictwa Helion:

  1. AngularJS. Tworzenie aplikacji webowych. Receptury
  2. Spring Web MVC. Kurs video. Programowanie aplikacji webowych
  3. Oracle Database. Tworzenie aplikacji internetowych w AJAX i PHP