Pozycjonowanie dla eCommerce – SEO sklepu internetowego

SEO dla ecommerce

Prowadzenie sklepu online bywa sporym wyzwaniem. Konkurencja jest bowiem duża i cały czas rośnie. Dlatego tak duże znaczenie ma pozycjonowanie sklepu internetowego, a więc pozycjonowanie e-commerce. Taka optymalizacja strony pozwala na zdobycie lepszej widoczności w wyszukiwarce, a więc i dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów. Na czym polega pozycjonowanie stron e-commerce?

Na czym polega pozycjonowanie sklepu internetowego?

Warto pamiętać, że pozycjonowanie strony sklepu internetowego nie dotyczy tylko treści, znajdującej się na głównej stronie. Duże znaczenie ma też przygotowanie poszczególnych kart produktowych. Agencje SEO wiedzą, że w tym przypadku najważniejsze jest to, aby klient mógł się łatwo po sklepie poruszać, a roboty wyszukiwarki mogły indeksować poszczególne podstrony. Do tego celu potrzebna jest niekiedy dokładna analiza witryny sklepu. Taki audyt SEO sklepu e-commerce pozwala wyłapać wszystkie problemy do rozwiązania.

Dobra agencja interaktywna jest w stanie zająć się pozycjonowaniem sklepu internetowego od a do z. W przypadku sklepu internetowego kluczem do sukcesu są unikalne opisy produktów. Wprawdzie wielu producentów udostępnia na swoich stronach opisy, ale nie warto ich kopiować. O wiele lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie własnych, interesujących opisów. Opis musi być też merytoryczny. O produktach należy pisać z punktu widzenia ich zalet, ale nie wolno przesadzić. Dobrze jest używać przy tym wyróżników wszelkiego rodzaju. Fotografie z kolei muszą być dopasowane do parametrów sklepu, a przy tym posiadać wpisane w parametrze ALT słowo kluczowe. Dzięki temu zdjęcie można wyszukać w wyszukiwarce grafiki. Niewiele osób zdaje też sobie sprawę z tego, że warto pozwalać klientom na pisanie opinii na stronie sklepu o danych produktach.

Pozycjonowanie e-commerce ma bardzo duże znaczenie. Mimo to wciąż wiele osób popełnia w tym zakresie błędy. Powodem jest najczęściej działanie samodzielne, bez pomocy specjalistów z agencji SEO. W jednnym z wcześniejszych artykułów zamieściliśmy praktyczne wskazówki, jak znaleźć dobrą firmę SEO oferującą usługi pozycjonowania i marketingu online dla sklepów e-commerce. Dla zainteresowanych pozycjonowaniem witryny ich sklepu internetowego, zapraszamy do zapoznania się z ofertą agencji kreatywnej we Wrocławiu: Close to water