Projektowanie strony internetowej – co powinniśmy o tym procesie wiedzieć?

tworzenie kreatywnych stron www

Projektowanie serwisów www to dziedzina, która posiada dość wąskie grono fachowców. Wszyscy inni, którzy zajmują się usługami niezwiązanymi z nią, w większości nie mają pojęcia o tym, czego oczekiwać od tworzonej przez specjalistów witryny. Nie weryfikują zatem tego, co i jak robią, a to może im się dość szybko – bo w najbliższych miesiącach po jej wdrożeniu – odbić przysłowiową czkawką. Tworzenie stron internetowych to nie igraszka, którą możemy zlecić pierwszej z brzegu agencji. Co zatem warto wiedzieć, aby otrzymać produkt wart swojej ceny? Sprawdźmy.

Pozycjonowanie i optymalizacja stron www

Na pewno nieraz obiły Ci się te frazy koło uszu. I to nie bez powodu, bo zarówno jedno, jak i drugie jest współcześnie rzeczą niezbędną, aby nawet najlepsza stworzona strona internetowa była widoczna nie tylko dla tego, kto zna jej adres, ale również dla wszystkich pozostałych. Jeśli masz wątpliwości czy agencja interaktywna zrobiła swoją robotę przy tworzeniu strony internetowej dobrze, to skorzystaj z usług konkurencji i zrób audyty SEO. Dzięki nim uzyskasz najbardziej aktualną odpowiedź na to, czy strona jest zgodna z aktualnymi standardami wyszukiwarki. I czy została ona wykonana w przyjazny dla jej robotów sposób.

Kreatywny design stron – co to właściwie oznacza?

Projektowanie stron internetowych, czy projektowanie portali internetowych to całkiem trudny orzech do zgryzienia. I nie jest to spowodowane jedynie złożonością kodu, ale również przemyśleniem całej ich aranżacji. Po dość burzliwych początkach internetu, kiedy to wszyscy projektanci stron stawiali na fajerwerki, dziś dobrym pomysłem jest nie pokaz swoich umiejętności programerskich, a umiar i smak, który sprawi, że klienci chętnie pozostaną na wyszukanej już stronie internetowej.

Budowa sklepów internetowych to jednak dopiero początek dla przedsiębiorcy, który rozpoczyna swoją internetową działalność. Jeśli naszym “targetem” są także użytkownicy urządzeń mobilnych, to warto zastanowić się nad wdrożeniem udogodnień dla nich. Tutaj będą niezwykle pomocne:

  • aplikacje mobilne dla firm,
  • interaktywne aplikacje webowe,
  • aplikacje na iOS i Android i inne.