Strona internetowa dla biznesu – jak powinna wyglądać?

kreatywne strony internetowe

Jeśli myślisz poważnie o swoim biznesie i jego rozwoju w sieci, to koniecznie powinieneś/aś zainteresować się faktem, co zrobić, aby Twoja strona zachęcała klientów do odwiedzin, a nie – wręcz przeciwnie – sprawiała, że z ochotą znajdą się na innej. Tworzenie stron www, których jakość jest dyskusyjna, to tylko strata Twojego czasu i pieniędzy (nie wspominając już o pieniądzach i czasie Twoich klientów). Jak zatem powinna wyglądać “prawdziwa” strona internetowa dla biznesu? Do kogo się po taką skierować?

Design owszem ważny, ale…

Mogłoby się wydawać, że jednym z najważniejszych czynników przy projektowaniu strony jest oczywiście wykonanie dobrego layoutu. I trudno się z tym nie zgodzić. Schludna grafika, która nawiązuje do misji firmy, czy jej oferty produktowej, to podstawa, bez której nie można się w żadnym przypadku obejść. Jednak łatwo – w tym przypadku – dać się “nabić w butelkę” firmie, która wcale nie wykonuje stron na zamówienie, a jedynie korzysta z szablonów. I moglibyście pomyśleć tutaj: “no, ale przecież ona i tak wygląda ładnie”. Może i wygląda. Ale co z jej optymalizacją? Co z tym, że możemy spotkać jej duplikat? Miejmy oczy szeroko otwarte, a tworzenie stron internetowych powierzmy specjalistom – agencjom interaktywnym z zapleczem kompetentnych deweloperów.

Strony www dla firm – o czym warto wiedzieć?

Najlepiej prace nad swoją stroną powierzyć fachowcom. Miejscem, w którym ich znajdziemy, jest z pewnością agencja interaktywna. Agencja kreatywna pomoże nam nie tylko dobrać odpowiedni design strony, ale również zadba o jej stronę techniczną. Sklepy internetowe e-commerce powinny zastanowić się nad systemami dedykowanymi. Dla innych przedsiębiorców, którzy np. prowadzą bloga firmowego, niezwykłym ułatwieniem w pracy będzie zainstalowanie bloga na CMS WordPress lub Joomla.

Przy projektowaniu warto również pomyśleć nad pozycjonowaniem strony. Postarajmy się, aby była ona jak najbardziej widoczna. Może dobrym pomysłem będzie responsywność? Jeśli responsywne strony internetowe, czyli takie, które skierowane są do użytkowników zarówno komputerów, jak i innych urządzeń elektronicznych. To warto również pomyśleć o stworzeniu aplikacji mobilnych, które ułatwią korzystanie z serwisu użytkownikom tabletów i smartfonów.